Nápověda - můj DÁREČEK

O stránce můj DÁREČEK Zpátky na menu


Stránka můj DÁREČEK je internetový seznam přání.
Vy si vytvoříte seznam všeho, co by se Vám líbilo, Vaši přátelé také a navzájem pak vidíte, čím tomu druhému udělat radost (např. k Vánocům, narozeninám, svatbě atd.).
Na stránce po přihlášení uvidíte seznam všech přání všech uživatelů. U Vašich přátel je přání barevně odlišeno, je u něj ikonka uživatele a po kliknutí na detail přáníčka se zobrazí tlačítko KOUPÍM.
Je nám jasné, že né všichni Vaši známí, se budou chtít registrovat na naší stránce, "jenom" aby věděli, co by jste si přáli a proto jsme připravili funkci poslat odkaz

Nová registrace Zpátky na menu


Pokud Vás naše služba nadchla nebo je to pouhá zvědavost, budete se bohužel muset přihlásit :/
Novou registraci vytvoříte jednoduše kliknutím na odkaz Registrace a zde máte na výběr ze 2 možností.
Nejjednodušší způsob je kliknout na modré tlačítko Facebook, které Vás přesměruje na potvrzující stránku. Tam budete dotázání, jestli povolíte přístup aplikaci Můj Dáreček.cz, jestli souhlasíte s tím, že po Vás budeme chtít emailovou adresu a jestli souhlasíte, že aplikace může psát na Vaši Timeline na facebooku (Proč chceme tato oprávnění?).
Pokud všechno potvrdíte, budete přesměrováni zpět a registrace je hotova.
Další způsob je klasický. Klinete na odkaz Registrovat klasicky a vysune se formulář. Následuje klasické vyplnění minimálně požadovaných políček a kliknutí na Zaregistrovat.
Povinná políčka jsou označena červenou hvězdičkou.

Přihlášení Zpátky na menu


Pokud jste provedli registraci přes facebooku, pak při přihlašování jednoduše kliknete na modré tlačítko Facebook a jste přihlášeni.
Pokud jste se registrovali klasickým způsobem, vyplněním formuláře, kliknete na odkaz Přihlásit klasicky, vyplníte přesdívku, heslo, kliknete na Přihlásit a jste přihlášeni.

Seznam přání Zpátky na menu


Seznam přání se skládá ze všech přání všech uživatelů. Všechna jsou anonymní (nevidíte, kdo si přání přeje), pokud nejste se zadavatelem přáníčka v přátelství.
Pakliže jste přátelé, přáníčko je barevně odlišeno a uvidíte ikonku uživatele.
Po kliknutí na ikonku uživatele, se Vám zobrazí seznam všech jeho přání.
U svých přáníček máte také barevnou odlišenost, Vaší ikonku a navíc pod přáníčkem 3 tlačítka.
Tlačítko s křížkem - smaže přání
Tlačítko s fajfkou - označíte přáníčko jako splněné a přesune se do seznamu splněných přání.
Tlačítko s tužkou - přesunete na úpravu přáníčka

Seznam splněných přání Zpátky na menu


Seznam splněných přání funguje úplně stejně jako Seznam přání, jenom s tím rozdílem, že pod vlastníma přáníčkama máte pouze jedno tlačítko s možností smazání přáníčka ze seznamu.

Seznam jen Vašich přání Zpátky na menu


Seznam splněných přání funguje úplně stejně jako Seznam přání, jenom s tím rozdílem, že se zobrazují pouze a jenom Vaše přáníčka.

Oprávnění FB aplikace Zpátky na menu


Při registraci/přihlášení pomocí facebooku požadujeme přístup k emailové adrese a možnost přidávat příspěvky na Vaši timeline.
Emailová adresa slouží pouze pro případnou komunikaci z naší strany a zásadně jí neposkytujeme nikomu jinému!
Možnost psaní příspěvků na Vaši timeline používáme pouze pro vložení příspěvků, když vložíte nové přání a když označíte nějaké přání jako splněné.
Nechceme Vám hltit zeď zbytečnostma, proto lze vkládání příspěvků odmítnout, ale při vložení nového přání nebo označení přáníčka za splněné se o tom okamžitě dozví Vaši přátelé na facebooku, aniž by jste museli sami něco propagovat.

Tlačítko koupím Zpátky na menu


Nemusíte se tohoto tlačítka bát...Nikdo po Vás nebude chtít žádné peníze. Jedná se pouze o funkci, kdy se po kliknutí na tlačítko, přáníčko barevně odliší od ostatních (a zmizí tlačítko KOUPÍM), aby ostatní uživatelovo přátelé věděli, že o toto jeho přáníčko, se již někdo stará. Díky tomu uživatel nedostane stejné přáníčko třeba 3x.
Uživatel sám, se ale nic nedozví. Barevné odlišení uvidí pouze jeho přátelé a né on sám.
Dál to bude už jen na Vás, přání obstarat :)

Poslat odkaz Zpátky na menu


Je nám jasné, že né všichni Vaši známí, se budou chtít registrovat na naší stránce, "jenom" aby věděli, co by jste si přáli a proto jsme připravili funkci poslat odkaz. Jedná se o normální www adresu stránky, díky níž se kdokoliv dostane na seznam Vašich přání, jako by byl přihlášen.
Po zadání adresy, se zobrazí pouze Vaše přání i s tlačítkem KOUPÍM.
Díky tomu se například Vaše babička nemusí nikde registrovat, nic vyplňovat a rovnou se koukne, co si přejete.
Odkaz lze klasicky zkopírovat a rozesílat emailem, přes sociální sítě nebo můžete využít sdílecích tlačítek, které dělají prakticky to samé, ale jen na kliknutí :)
Odkaz má platnost 7 dní od vytvoření a jeho platnost je pod ním uvedena. Při každé návštěvě stránky POSLAT ODKAZ, se automaticky vytvoří nový (s plnou platností), přičemž ty minulé samozřejmě stále platí do konce své platnosti.

Nové přáníčko Zpátky na menu


 1. Nejprve zkopírujte adresu stránky, kde se nachází vaše přáníčko (např. stránka eshopu) a vložte jí do políčka WWW adresa přáníčka.
 2. Zobrazí se tabulka, ve které se po načtení zobrazí nabídka obrázků Vašeho přáníčka. Vyberte ten, který se nejlépe hodí jako náhled Vašeho přáníčka a kliknete na něj.
 3. Pokud stránka obsahovala dostatek informací, vyplnily se políčka Název přáníčka, WWW adresa obrázku přáníčka a Přibližná cena. Políčka si samozřejmě můžete přepsat a upravit jak je libo. Pokud políčka zůstala prázdná, vyplněný text neodpovídal nebo obsahoval nesmysly, měli byjste políčka vyplnit sami. Minimálně tedy povinná políčka označená hvězdičkou*
 4. Vyplňte popis přáníčka, ve kterém uvedete požadované vlastnosti, jako jsou třeba: velikost, barva, typ apod.
 5. Po vyplnění potřebných políček se můžete kouknout, jak bude se bude Vaše přáníčko zobrazovat.
 6. Pokud jste přihlášeni pomocí facebooku, můžete vyplnit doprovodný text přáníčka. Tím se Vám po uložení vytvoří nový příspěvěk na Vašem facebookovém profilu s informací o Vašem novém přáníčku.
 7. Pokud jste s úpravou přáníčka hotovi, kliněte na modré tlačítko Ukaž příklad. Místo modrého tlačítka se zobrazí textem napsaný jednoduchý sčítací příklad, který slouží jako ochrana před tzv. SPAMbotama a jedná se jenom o ověření, že přáníčko neukládá program, ale člověk.
 8. Poslední krok už je pouze uložení přáníčka po kliknutí na modré tlačítko Uložit na seznam přání.


Princip vkládání je takový, že vložíte WWW adresu stránky, kde je možné přáníčko nalézt a po kliknutí kamkoliv jinam, se zobrazí nalezené obrázky ze stránky. Po výběru vhodného náhledu přáníčka by se měly vyplnit políčka Název přáníčka, WWW adresa obrázku přáníčka a Přibližná cena. Jelikož tyto údaje zajišťuje program, nelze zaručit, že se obrázky najdou, že se vyplní požadovaná políčka a že nalezené údaje budou správné. Proto všechna vyplněná políčka můžete libovolně přepisovat a měnit.
Pokud například z výběru obrázků neodpovídá ani jediný nebo žádné obrázky nebyly nalezeny, můžete políčko WWW adresa obrázku přáníčka nechat prázdné. V takovém případě bude mít přáníčko obrázek s informací, že náhled není. Samozřejmě můžete adresu náhledu zadat i sami. Adresa obrázku by měla začínat http:// a v drtivé většině případů končit na nějakou z obrázkových přípon (.jpg, .jpeg, .png apod.).

Kopírování a vkládání URL adres Zpátky na menu


Kopírovat WWW adresu (tzv. URL adresa) se dá tím, že v adresním řádku prohlížeče, tam kam zadáváte např. https://beta.mujdarecek.cz, označíte adresu myší

Označení adresy
 1. Kliknete a držíte levé tlačítko myši na začátku adresy, kterou chcete zkopírovat a stále levé tlačítko držíte
 2. Pohybem myší do stran dojedete až na konec adresy a levé tlačítko pustíte
 3. Uvidíte že se adresa označila

Kopírování adresy
 1. Kliknete na označenou adresu pravým tlačítkem myši a vyjede vám menu
 2. Z menu vyberete položku Kopírovat
 3. Nebo máte-li označenou adresu, zmáčknete současně klávesy Ctrl + C
 4. Hotovo - adresu máte v tzv. schránce

Vkládání adresy
 1. Kliknete pravým tlačítkem myši do políčka formuláře, kam chcete text vložit (WWW adresa) a vyjede vám menu
 2. Z menu vybrete položku Vložit

Kopírování adresy obrázku
 1. Kliknete na požadovaný obrázek pravým tlačítkem myši a vyjede vám menu
 2. Podle typu prohlížeče vyberete menu položku
  • Firefox - Kopírovat adresu obrázku
  • Safari - Kopírovat adresu obrázku
  • Chrome - Kopírovat adresu URL obrázku
  • Explorer - Vlastnosti > Zkopírujte zobrazenou adresu URL
 3. Hotovo - adresu obrázku máte v tzv. schránce

Vkládání adresy obrázku
 1. Kliknete pravým tlačítkem myši do políčka formuláře, kam chcete text vložit (Adresa obrázku pro náhled) a vyjede vám menu
 2. Z menu vybrete položku Vložit

Uživatelé Zpátky na menu


Pokud jste přihlášeni:
Uživatelé jsou barevně odlišeni, podle toho s kým jste přátelé.
Pokud jste s uživatelem přátelé, po rozkliknutí máte možnost zobrazit všechna uživatelova přání, poslat zprávu a nebo odebrat z přátel.
U uživatelů, kteří Vás žádají o přátelství se zobrazuje ikonka otazníku. Po rozkliknutí uživatele máte možnost žádost odmítnout nebo přijmout.
Pokud jste požádali o přátelství někoho vy, zobrazí se u něj ikonka s budíkem. Po rozkliknutí uživatele máte možnost žádost odebrat.
Po kliknutí na uživatele, kterého nemáte v přátelích se zobrazí uživatelova větší fotka s možností požádat o přátelství.

Pokud nejste přihlášeni:
Zobrazí se pouze seznam uživatelů, aby jste měli představu, jestli tu někoho znáte

Obecně
Seznam všech uživatelů, kteří využívají stránku můj DÁREČEK
Pokud je uživatel online, má okolo profilové fotky zelený rámeček.

Nastavení Zpátky na menu


Po kliknutí na svou profilovou fotku, která je po příhlášení stále v pravém horním rou stránky, se dostanete na stránku s nastavením.

Změna hesla
Tato možnost se nezobrazuje uživatelům, kteří se přihlašují pomocí facebooku. Jinak klasicky vyplníte staré heslo, požadované nové heslo, pro kontrolu ještě jednou nové heslo a potom stačí kliknout na tlačítko Uložit nové heslo

Změna údajů
Políčka jsou předvyplněna údaji, které můžete libovolně mazat, přepisovat a měnit. Po ukončení úprav stačí kliknout na tlačítko Uložit změny údajů

Změna profilové fotky
Pokud jste se svou fotkou nespokojeni a raději byjste jinou, kliněte na tlačítko Vybrat soubor, vyberte novou fotku a potvrďte modrým tlačítkem Nahrát novou fotku

Zasílání informačních emailů
Je nám jasné, že když zde máte spousty přátel, tak není úplně přijemné dostávat stále dokola na email informace o tom, že si někdo "zase" něco přeje apod. Proto máte možnost, zasílání těchto informací na Váš email odmítnout. Stačí kliknout na modré tlačítko Nezasílat a je hotovo.
Pokud Vám ale tyto informace budou chybět, stačí kliknout na to samé tlačítko, kde je nyní napsáno Zasílat a emaily zase budou chodit.

Smazat účet
Smazání účtu provede tím, že vypočítáte kontrolní příklad, který se zobrazí po kliknutí na tlačítko Ukaž příklad a poté kliknutí na tlačítko Smazat účet. Zobrazí se červená tabulka, s otázkou jestli doopravdy chcete smazat účet, kde potvrdíte Vaši volbu a je hotovo.
Mažeme opravdu všechno a nenecháváme si o Vás žádné informace!